Czerwiec pełen emocji

Zdobycie statuetki Przeboju FMCG przez musztardę ze smażoną cebulką oraz udział w gali Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu – to tylko nieliczne z wydarzeń, a jakich w ostatnim czasie brała udział spółka Octim.

Czerwiec w Octimie obfituje w wiele ważnych wydarzeń i okoliczności. Jednym z nich było zdobycie Przeboju FMCG 2017 magazynu „Życie Handlowe”. Wśród nagrodzonych produktów znalazła się musztarda ze smażoną cebulką Octim. Z 500 zgłoszonych propozycji jury wybrało najlepsze według nich produkty, które oceniane były za: opakowanie, adekwatność ceny do jakości, innowacyjność produktu, dostępność i wsparcie sprzedaży. Według detalistów nagrodzone produkty mają największy potencjał sprzedażowy. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Villi Foksal w Warszawie pod koniec maja.

Dodatkowo przedstawiciele Octimu mieli okazję wziąć udział w uroczystej gali Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu. To ranking organizowany przez redakcję „Rzeczpospolitej” i Fundację Patriotyzmu Gospodarczego, którego finał odbył się na Giełdzie Papierów Wartościowych. W rankingu wyróżniane są firmy, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju kraju i patriotyzmu gospodarczego, a przy tym nie uchylają się od swoich powinności względem państwa i społeczeństwa. Wśród zwycięzców znalazły się firmy: Synthos SA, Eko-Okna SA oraz Zakład Usługowo-Produkcyjny Roztocze Roman Rak.

Indeks Patriotyzmu Polskiego Biznesu powstaje na podstawie ankiet. Przedsiębiorstwa biorące w nim udział nadsyłają odpowiedzi na 15 pytań dotyczących kwestii finansowych za lata 2014–2016, m.in. o przychody ze sprzedaży, wynagrodzenia, podatek dochodowy, zatrudnienie, wydatki na badania i rozwój, inwestycje i działalność charytatywną.

Ważnym punktem gali była debata dotycząca patriotyzmu gospodarczego, w której wzięli udział Jarosław Gowin – wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jadwiga Emilewicz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jarosław Grzywiński – p.o. prezesa zarządu GPW w Warszawie, Konrad Tarański – wiceprezes zarządu, dyrektor finansowy Comarch SA, oraz Władysław Grochowski – prezes Grupy Arche. Zebrani goście zastawiali się m.in., po co łączyć biznes z patriotyzmem, jak pogodzić podstawowe biznesowe założenia, czyli wysoki zysk, niskie koszty i podatki, z działaniem na rzecz państwa.