Glazura balsamiczna – z czym to się je?

Glazura balsamiczna, coraz śmielej pokazująca się na polskich sklepowych półkach, to nic innego, jak aromatyczny, słodko-kwaśny sos. Glazura balsamiczna firmy Octim – w odróżnieniu od innych tego typu produktów – powstaje w innowacyjny sposób: z octu jabłkowego. Całość dopełnia przyjemny aromat owoców – figi, czarnej porzeczki lub żurawiny. Co ważne, to pierwsza całkowicie polska glazura balsamiczna na rynku. Nawet jej kluczowy składnik, ocet jabłkowy, jest produkowany tylko z polskich jabłek i bez konserwantów. Oferowana przez lokalnego producenta z urokliwego Olsztynka stanowi atrakcyjną konkurencją dla zagranicznych produktów.

Gęsta, a zarazem delikatnie płynna konsystencja glazury balsamicznej sprawia, że idealnie nadaje się do dekoracji gotowych dań i świeżych sałatek. Subtelnie przełamie smak truskawek czy arbuza. Glazura stanowi doskonały dodatek do potraw z grilla oraz serów dojrzewających. Kucharze chętnie dodają ją do zup kremów, a nawet deserów lodowych i ciast.

Glazurę balsamiczną można kupić w wygodny sposób przez Internet.

 

Wejdź na stronę i zamów – https://dodomku.pl/octim!

 

Glazura balsamiczna – niezbędna w każdej kuchni! Garść przepisów:

Ser pleśniowy z gruszką i glazurą

– ser pleśniowy

– gruszka

glazura balsamiczna o smaku figi Octim

Ser pleśniowy pokroić w plasterki. Gruszkę obrać. Usunąć gniazda nasienne, pokroić w plasterki. Ułożyć naprzemiennie z serem pleśniowy. Polać glazurą balsamiczną o smaku figi. Doskonale sprawdzi się jako przekąska na spotkania towarzyskie.

 

Sałatka idealna do mięsa z glazurą

– 100 g mieszanki ulubionych sałat

– 2 zielone ogórki gruntowe

– 1 duża, świeża gruszka

– 6 suszonych pomidorów z zalewy

– 10 zielonych oliwek

– 2 łyżki mieszanki prażonych ziaren (słonecznik, dynia, sezam biały)

glazura balsamiczna o smaku czarnej porzeczki Octim

Sałaty umyć, osuszyć. Ogórki dokładnie umyć, nie obierać. Pokroić w plasterki pod skosem. Gruszkę obrać i usunąć gniazdo nasienne. Pokroić w plasterki. Suszone pomidory z zalewy pokroić w cienkie paseczki.

W dużej misce ułożyć sałaty, plastry ogórka, gruszki, suszone pomidory z zalewy. Poukładać oliwki, posypać ziarnami. Wszystko obficie polać glazurą balsamiczną o smaku czarnej porzeczki.

 

Stek z krzyżowej wołowej z glazurą balsamiczną

– 250 g mięsa z krzyżowej wołowej

– 90 g musztardy o smaku wędzonej papryki i rozmarynu Octim

– ząbek czosnku

– 2 łyżki masła 82 % tłuszczu

– 50 g mieszanki sałat

– 1 łyżka stołowa octu jabłkowego Octim

glazura balsamiczna o smaku figi Octim

– świeżo siekana kolendra i pietruszka

Mięso zamarynować w musztardzie minimum godzinę. Po wyjęciu z lodówki poczekać, aż mięso nabierze temperatury pokojowej. Na rozgrzanym maśle smażyć mięso 3 minuty z jednej strony (średnio wysmażony stek). Dorzucić przekrojony wszerz ząbek czosnku (ułożyć po bokach steka). Przełożyć mięso na drugą stronę, rozpuścić łyżkę masła. Smażyć kolejne 3 minuty. Po tym czasie ułożyć mięso na ok. 4 minuty na kratce, by ociekło z tłuszczu i odpoczęło.

Sałatkę wymieszać z łyżką octu jabłkowego. Ułożyć na talerzu. Na sałatce ułożyć pokrojone w plasterki mięso. Posypać świeżo siekaną natką pietruszki i kolendry. Podawać z glazurą balsamiczną.

 

Deser lodowo-owocowo-sezamowy z glazurą balsamiczną

Składniki:

– lody waniliowe – po 2 gałki do miseczki

glazura balsamiczna o smaku żurawiny Octim

– nektarynka

– kilka winogron

– łyżka żurawiny suszonej

– łyżka sezamu

Do miseczki włożyć lody, pokrojoną w ćwiarteczki, obraną ze skórki nektarynkę, winogrona (jeśli są małe, to całe, a duże kroimy na połówki). Posypać żurawiną, polać glazurą balsamiczną i posypać sezamem.

Przepis na deser oraz zdjęcia przygotowane przez Kingę Latosińską, latosiowy-dom.blog.pl

[su_custom_gallery source=”media: 1544,1545,1546,1547,1548,1549,1542,1541,1540,1539″ link=”lightbox” width=”200″ height=”200″ title=”never”][/su_custom_gallery]